AWARIA SILNIKA MARSZAŁKA

Po wczorajszym bardzo dobrym występie Marszałka w kwalifikacjach do Grand Prix Abu Dhabi Polak nie wystartuje w wyścigu. Powodem jest awaria silnika, która uniemożliwia start w tych zawodach.

 Bartłomiej Marszałek komentuje:
„Jestem załamany, ponieważ bardzo liczyłem na start w tych zawodach. Po udanych kwalifikacjach po raz pierwszy miałem możliwość startu w najlepszej grupie zawodników. Niestety dzisiaj podczas porannych treningów silnik odmówił posłuszeństwa. Awaria jest na tyle poważna, że nie jestem w stanie wystartować w zawodach. Czuje ogromny żal i zazdrość, ponieważ pozostałe zespoły dysponują zapasowym sprzętem. Kilku zawodników spotkał podobny los, ale dysponują zapasowymi silnikami i wezmą udział w wyścigu. Ja niestety mam tutaj jeden silnik i jestem zmuszony wycofać się z rywalizacji. Tego typu awarie są powszechne a tym sporcie. Po przybyciu na miejsce każdego dnia pracowałem po 15 godzin i przygotowywałem swoja łódź. W przeciwieństwie do pozostałych kierowców sam pracuję przy swoich maszynach. Wszystko działało doskonale i rywalizowałem wczoraj z najlepszymi zespołami z Chin, Dubaju i Abu Dhabi. Aby realnie myśleć o walce z najlepszymi muszę podejmować ryzyko i ustawiać silnik w taki sposób, aby wykorzystać maksymalnie jego moc. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości stworzę sobie warunki podobne do konkurencji i to ostatni raz kiedy zawody będę obserwował z brzegu. Nie ukrywam, że z tej niemocy poleciały mi łzy z oczu, ale zaciskam zęby i zrobię wszystko co w mojej mocy aby nadrobić straty i walczyć dalej. Jestem bardzo wdzięczny moim partnerom za wsparcie i obiecuję, że dam z siebie wszystko w kolejnych zawodach rozgrywanych za tydzień w Szardży. Po wczorajszym dobrym wyniku w kwalifikacjach otrzymałem mnóstwo wiadomości od kibiców, za które z całego serca dziękuję. Odpowiedzialność za to co stało się tutaj biorę całkowicie na siebie i wszystkich z tego miejsca przepraszam.” 

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.