WSPANIAŁY POŚCIG MARSZAŁKA W CHINACH

Bartłomiej Marszałek w dzisiejszym Grand Prix Chin motorowodnej formuły 1 zajął ósme miejsce. Polak po licznych problemach z silnikiem w kwalifikacjach startował z odległego 16 miejsca.

Dzięki wytrwałej walce w wyścigu wyprzedził ośmiu zawodników. Marszałek zabiera do Polski 3 punkty do klasyfikacji generalnej, co daje mu awans w klasyfikacji Mistrzostw Świata z dziesiątej na ósmą pozycję.
Bartłomiej Marszałek rozpoczął pobyt w Chinach od bardzo wysokiej gorączki. Decyzją lekarzy otrzymał antybiotyki, które mocno osłabiły formę zawodnika. Dodatkowo temperatura przekraczająca 45 stopni i 80 % wilgotność powietrza nie ułatwiały mu zadania.
Polak dodatkowo napotkał na problemy techniczne, które pokonał dopiero przed samym wyścigiem. Starując z końca stawki we wspaniałym stylu wyprzedzał kolejnych zawodników. Z całej stawki w dzisiejszym Grand Prix Marszałek jest kierowcą, który awansował o najwięcej pozycji.

Bartłomiej Marszałek komentuje:
„To dla mnie najtrudniejsze Grand Prix w życiu. Nadal nie czuje się w pełni sił, ponieważ już pierwszego dnia dopadło mnie mocne przeziębienie. Po zażyciu antybiotyków forma nieco się podniosła ale cały czas jestem mocno osłabiony. Dodatkowo pogoda utrudniała funkcjonowanie. Przez wszystkie dni panował upał i duża wilgotność powietrza, która w połączeniu z moim stanem zdrowia dawała się mocno we znaki. Pomimo wszystkich trudności codziennie pracowałem starając się pokonać problemy z silnikiem i przygotować bolid do wyścigu.
Bardzo się cieszę z tego wyniku, ponieważ po raz pierwszy w karierze wyprzedziłem tak wielu zawodników w jednym wyścigu. To dla mnie doskonała lekcja i kolejna solidna porcja doświadczenia. Pomimo mojego stanu zdrowia i licznych problemów technicznych walczyłem i dałem z siebie wszystko. Zdobyłem kolejne punkty Mistrzostw Świata dzięki, którym awansowałem o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej. W życiu tak jak i w sporcie walczyć trzeba do końca. „

Wyścig w Liuzhou wygrał Włoch Alex Carella z Teamu Abu Dhabi, drugie miejsce zajął Erik Stark z zespołu Sweden a trzecie Mistrz Świata Philippe Chiappe z zespołu F1 China Team.
Do końca sezonu 2017 zotały 2 wyścigi. Kolejne Grand Prix odbędzie się 9 oraz 16 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
F1 H2O to najbardziej spektakularny  sport wyścigowy na wodzie. Często trafnie opisywany, jako jazda asfaltowym bolidem F1 przy pełnej prędkości, ale bez hamulców i po przeoranym falami torze. Łodzie przyspieszają do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Rozpędzone do 250 km/h wykonują dynamiczne skręty, przy przeciążeniach 8G podobnych do tych jakie działają na pilotów wojskowych myśliwców.

Kierowcy F1 H2O najlepsi zawodnicy na świecie, którzy otrzymują Superlicencję F1 H2O na dany sezon. To elitarna grupa Dwudziestu najlepszych pilotów łodzi na świecie reprezentujących dwanaście państw. Aby dostać się do F1 H2O, trzeba przejść szereg testów medycznych oraz wydolnościowych. Chętnych jest dużo więcej niż miejsc. F1 H2O to konkurencyjna, fascynująca, ambitna i najbardziej profesjonalna liga wodna na świecie. Analogicznie do samochodowej Formuły 1 zawodnicy zrzeszeni są z profesjonalnych zespołach. 

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.