DOBRY I SOLIDNY WYŚCIG MARSZAŁKA W CHINACH

Bartłomiej Marszałek w dzisiejszym Grand Prix Chin motorowodnej formuły 1 zajął dobre siódme miejsce. Polak startował z 10 pozycji i dzięki wytrwałej walce wyprzedził trzech dużo bardziej doświadczonych zawodników. Marszałek zabiera do Polski 4 punkty do klasyfikacji generalnej. Po 3 wyścigach Polak z 11 punktami znajduje się na 10 miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Świata F1 H2O.

Bartłomiej Marszałek komentuje:
„Dzisiejszy wyścig zaliczam do udanych. We wczorajszych kwalifikacjach dawałem z siebie wszystko. Miałem nadzieję na zajęcie lepszej pozycji, ale przez dwa wypadki innych kierowców sesja była mocna skrócona. Przez to nie miałem możliwości zrobienia czystego szybkiego okrążenia. Motorowodna F1 to najpoważniejsza seria na świecie i konkuruję tutaj z potęgami światowego formatu, zespołami z Emiratów Arabskich czy Chin. We wczorajszych kwalifikacjach różnica czasów w pierwszej dziesiątce zmieściła się w 1 sekundzie. To dowód na to, jak wyrafinowana jest tutaj rywalizacja. Ułamki sekund w najlepszych zespołach warte są dziesiątek milionów Euro rocznych inwestycji. Cieszy mnie to, że samodzielnie koordynując wszystko wokół mnie jestem praktycznie jednoosobowo w stanie rywalizować z najlepszymi i z wyścigu na wyścig niweluje stratę do lidera.

Startując do dzisiejszego wyścigu z 10 miejsca stawiałem sobie za cel awans o kilka pozycji. Plan ten zrealizowałem. W czystej walce wyprzedziłem trzech o wiele bardziej doświadczonych kierowców z dużych zespołów m.in. EMIC z Abu Dhabi. Walka była zacięta i twarda. Pokonanie 53 okrążeń toru w Harbin przy temperaturze przekraczającej 43 stopnie było wyzwaniem. Byłem nastawiony na walkę i cieszę się, że Polska flaga na stałe gości wśród najlepszych i z dumą patrzę na nią kiedy powiewa na mojej łodzi przed startem.”


Wyścig w Harbin wygrał Erik Stark z zespołu SWEDEN, drugie miejsce zajął Thani Al. Qemzi z zespołu Abu Dhabi a trzecie Ahmed Al. Hamli z zespołu Victory Dubaj.
Do końca sezonu 2017 zotały 3 wyścigi. Kolejne Grand Prix odbędzie się również w Chinach. Na torze w Luizhou 30 września.

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.