BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK PRZED GRAND PRIX CHIN

W najbliższą sobotę i niedzielę 12 i 13 sierpnia pierwszy i jedyny Polak w motorowodnej formule 1 rywalizować będzie w Grand Prix Chin rozgrywanym na malowniczym torze w Harbin. Bartłomiej Marszałek po dwóch dotychczasowych eliminacjach zajmuję 7 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

 Bartłomiej Marszałek komentuje:

„Harbin jest nowym Grand Prix w kalendarzu F1 H2O. To dopiero drugie zawody w tym miejscu i jestem pod wrażeniem jak organizatorzy rozwijają bazę nad wodą. Ścigamy się na przepięknym torze wybudowanym specjalnie na potrzeby F1 H2O. Kibice mogą podziwiać nasze zmagania na pięknych trybunach. To przypomina bardziej wodny stadion piłkarski aniżeli sztuczne jezioro.

Dzisiaj zespół rozpakował kontener, w którym podróżuje nasz sprzęt a ja przystępuję do przygotowania silnika, na którym wystartuję w tych zawodach. Zabrałem ze sobą z Polski części i wyremontuję silnik. W tym sporcie po każdym kolejnym Grand Prix wymieniamy praktycznie wszystko, co się kręci w silniku. Takie części w normalnej motorówce wystarczyłyby na 20 lat użytkowania, natomiast w formule 1 po zaledwie niecałej godzinie wymagają wymiany na nowe. Do tego mam tutaj zamiar zastosować nowe ustawienia silnika. Opracowałem je na podstawie pracy z moim ojcem, oraz moim tunerem silników z Kanady. Nie mając możliwości treningu między zawodami liczę, że ryzyko się opłaci. Przekonam się o tym w piątek podczas pierwszych wolnych treningów.

Jestem dobrej myśli i przyjechałem tutaj z dobrym nastawieniem. Liczę na dobry wynik, który umocni moją pozycję z klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Jest to tor na którym trudno będzie wyprzedzać, więc istotne będzie dobre miejsce w kwalifikacjach. Właśnie dlatego zaryzykuję w ustawieniach bolidu i postaram się w sobotnich kwalifikacjach wywalczyć jak najlepsze miejsce startowe.”

Harbin jest stolicą i największym miastem prowincji Heilongjiang. Liczba ludności strefy zurbanizowanej wynosi ponad 3,5 miliona, natomiast zespół miejski przekracza 10 milionów mieszkańców.Nazywane często polskim miastem w Chinachzałożone w 1898 w czasie budowy Kolei Wschodniochińskiejprzez Polaka, inż. Adama Szydłowskiego. Miasto słynie z organizacji wielu imprez. Obok Grand Prix motorowodnej formuły 1 najbardziej znanym na świecie cyklicznym wydarzeniem jest Festiwal Rzeźb Lodowych. Harbin był w 1996 gospodarzem zimowych Igrzysk Azjatyckich. W 2010 zorganizowano w mieście Zimową Uniwersjadę.
 

Tor Grand Prix Harbin

Woda: słodka / Ilość zakrętów: 4 / Średnia głębokość: 3 m /Długość okrążenia: 2049 m

 

Sobota 12 sierpnia 2017
15.00 – 16.00 – SESJA KWALIFIKACYJNA (czas PL 09.00 – 10.00)

 

Niedziela 13 sierpnia 2017
14:00 – 15:00 – GRAND PRIX CHINA HARBIN F1 H2O (czas PL 08.00 – 09.00)

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.