GRAND PRIX PORTUGALI F1H20 - KWALIFIKACJE

PO WOLNYM TRENINGU KWALIFIKACJE PRZEŁOŻONE NA JUTRO Z POWODU WIATRU. W NIEDZIELĘ ODBYWA SIĘ TRZECI WYŚCIG MISTRZOSTW ŚWIATA F1H2O SEZONU 2016.

 Już jutro 31 lipca w Portimao odbędzie się trzeci wyścig sezonu F1H20, w którym zmierzy się 19 kierowców reprezentujących 12 krajów. Wśród elity motorowodnej Formuły 1 znajduje się polski kierowca Bartłomiej Marszałek.

 

Dzisiejsze treningi F1H2O zostały przełożone na późniejszą godzinę, ponieważ dostarczone przez organizatora paliwo nie było odpowiednie do silników. Zbyt wysoka temperatura spalania powodowała liczne awarie w większości zespołów. Z tego powodu aż ośmiu zawodników zatarło silniki podczas treningu. Doświadczenie i samodzielna praca naszego zawodnika pozwoliła ustrzec się awarii i dzięki prawidłowej konfiguracji silnika, Polak nie uszkodził swojej jednostki napędowej. Po dostarczeniu odpowiedniej benzyny tzw. Av-gas (stosowanej powszechnie w lotnictwie) odbyły się kolejne treningi. Bartłomiej Marszałek znajdował się na 12 pozycji. Ze względu na bardzo silny wiatr sędzia główny wyścigu postanowił przełożyć kwalifikacje na jutrzejszy poranek. Jutro wszystkich zawodników czeka bardzo pracowity dzień, ponieważ kwalifikacje i wyścig odbywają się jednego dnia.

 

Bartłomiej Marszałek komentuje:

Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego wyścigu. Uważam ,że trasa w Portimao jest bardzo ciekawa. Moim priorytetem jest spędzić jak najwięcej czasu w łódce, ponieważ w Polsce nie mam możliwości treningów. Jestem bardzo zadowolony, że moja praca nad własnymi silnikami owocuje trafnymi decyzjami i ustawieniami. Dzięki temu wystrzegam się awarii. Z 19 bolidów, aż 8 zniszczyło wczoraj silniki, a ja nie zaliczam się do tego grona. Jutro wykorzystam ten drogocenny dla mnie czas do zdobywania coraz większego doświadczenia. Każda minuta spędzona w moim bolidzie jest dla mnie bardzo ważna i istotna w rozwoju moich umiejętności.”

 

TRASA WYŚCIGU W PORTIMAO:

- długość trasy 1937 metrów, szerokość trasy 75 metrów

- 7 boi zwrotnych (6 lewych zakrętów, jeden prawy)

- słona woda, głębokość toru 4 metry

 

Harmonogram Grand Prix Portugalii UIM F1H2O WORLD CHAMPIONSHIP:

NIEDZIELA 31 LIPCA:

10.00-11.00 KWALIFIKACJE

13.30-14.30ROZPOCZĘCIE WYŚCIGU F1H2O GP PORTIMAO

15.00KONFERENCJA PRASOWA

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.