BARTEK TRZYNASTY W KWALIFIKACJACH DO GRAND PRIX DUBAJU

DZISIEJSZE KWALIFIKACJE BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK ZAKOŃCZYŁ Z CZASEM OKRĄŻENIA 45.06 SEK. DO JUTRZEJSZEGO WYŚCIGU W DUBAJU POLAK WYSTARTUJĘ Z TRZYNASTEGO MIEJSCA.

 Bartłomiej Marszałek komentuje:

„To pierwsze Grand Prix w tym sezonie i mam nadzieję na dobry start i dojechanie do mety w pierwszej dziesiątce kierowców. Zależy mi aby rozpocząć tegoroczne zmagania z punktami na swoim koncie. Dubaj jest idealnym miejscem do rozgrywania wyścigów F1 H2O. Dzisiejsze kwalifikacje odbyły się przy mocno rozfalowanej wodzie, co utrudniło mi zajęcie wyższej lokaty. Nie jestem bardzo zadowolony, ale ta pozycja nie jest też najgorsza. Za mną startować będzie jeszcze pięciu kierowców. Za cel na jutrzejszy wyścig stawiam sobie wyprzedzenie minimum trzech zawodników, aby zdobyć cenne punkty i w ciągu całego sezonu uplasować się na dobrej pozycji w klasyfikacji generalnej.”

Kwalifikacje wygrał Mistrz Świata francuz Philippe Chiappe (Team China) z czasem 41.36, drugi był Włoch Alex Carella 41.61 (Team Abu Dhabi) a trzeci Jonas Andersson 41.78 (Team Sweden)

Jutrzejszy wyścig w Dubaju rozpoczyna się o godzinie 15:30. Jest to pierwsze Grand Prix sezonu 2016.

Dubaj jest jednym z siedmiu emiratów stanowiących Zjednoczone Emiraty Arabskie. Leżący na błękitnych wodach południowej zatoki, oferuje turystom słońce przez cały rok i pięciogwiazdkowy luksus z całym zapleczem atrakcji i fascynujących kontrastów kultury Arabskiej. Zaledwie sto lat temu było to spokojne miasto w otoczeniuglinianych chatek Beduinów,gdzie kwitł handel różnorodnym towarem. Ówczesny Dubaj byłnajbardziej znany ze sprzedaży pereł od lokalnych nurków.

Dziś odbywa się tu handel międzynarodowy i w niesamowitym tempie powstają kolejne drapacze chmur. Dubaj jest w posiadaniu wielu innowacyjnych perełek architektonicznych,zaczynając od najbardziej popularnego i najwyższego budynku na świecie,a kończąc na sztucznie stworzonych wyspach w kształcie palmy i kontynentów. To właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie wyspy Dżamiry (Palm Jumeirah) odbędzie się najbliższe Grand Prix wodnej formuły 1.

W sezonie 2016 Bartłomiej Marszałek, uczestnik programu Szkoła Mistrzów LOTTO, startuje łodzią dysponującą 2,5-litrowym silnikiem V6, o mocy 450 koni mechanicznych. Maszyna waży zaledwie 450 kg. Do setki przyspiesza w 2 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 250 km/h. 

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.