BARTEK MARSZAŁEK JEST JUŻ W DUBAJU

JUŻ 4 MARCA OBOK PALMOWEJ WYSPY DŻAMIRY W DUBAJU,BARTŁOMIEJ MARSZAŁEK ROZPOCZNIE WALKĘO PIERWSZE PUNKTY DO KLASYFIKACJI GENERALNEJ TEGOROCZNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA F1 H2O.

 Emiraty Arabskie bardzo mocno angażują się w organizacje największych wydarzeń sportowych,takich jak turniej ATP w tenisie ziemnym czy wyścigi Formuły 1. Obok Abu Zabi i Szardży, Dubaj jest trzecim Emiratem organizującym MistrzostwaŚwiata Formuły 1 na wodzie.

Zmianie uległa nazwa włoskiego zespołu, w barwach którego Marszałek wraz z Francesco Cantando ścigają się w F1 H2O. Już od wyścigu w Dubaju team znany będzie jako „BLAZE PERFORMANCE”. Bartłomiej Marszałek dotychczasowy numer startowy 18 zmienia na 23 i zostaje jednym z dwóch głównych kierowców zespołu.

Bartłomiej Marszałek komentuje:

„Ubiegłoroczny sezon był dla mnie nauką na nowej łodzi. Po dwóch ostatnich startach w Emiratach-w grudniu w Abu Zabi i Szardży-jestem pełen optymizmu, ponieważ wreszcie wyczułem nową łódkę. Potrafię nią jeździć, poprawiałem czasy.Zdecydowanie zakończyłem rok 2015 pełen nadziei na to, co wydarzy się w 2016. Jestem bardzo szczęśliwy, że sezon rozpoczyna się już w marcu wyścigiem w Dubaju,bo pierwotnie sezon miał wystartować dopiero w czerwcu. Jestem gotowy,żeby tam jechać. Widziałem trasę, jest przepiękna,i jako Uczeń Szkoły Mistrzów LOTTO jestem gotowy wejść w kolejny sportowy etap. Ten start będzie jeszcze na silnikach, którymi jechałem w grudniu w Emiratach. Natomiast jednocześnie przygotowując się do startu w Dubaju,cały styczeń w Polsce poświęciłem na przygotowanie jednostek napędowych na dalszą część sezonu. W 2016 roku mam naprawdę wielki apetyt,żeby wykonać kolejny duży krok w mojej karierze sportowej.”

 

Waldemar Marszałek podkreśla, że Bartek jest bardzo mocno zaangażowany i praktycznie cały swój czas poświęca na ten sport:

Jestem przekonany, że ciężka praca wcześniej czy później przyniesie rezultaty. Ważne jest to, że tor w Dubaju jest nową lokalizacją i będą to dla niego kolejne nowe doświadczenia. Sezon zapowiada się znakomicie. Na dzień dzisiejszy przewidzianych jest aż 9 wyścigów i jest to dla Bartka doskonała forma nauki,bo żaden trening nie zastąpi bezpośredniej rywalizacji w wyścigu Grand Prix. Jako jego nauczyciel a zarazem ojciec jadę też na miejsce,aby obserwować jego styl jazdy. Musimy jeszcze dopracować kilka elementów,aby Bartek szybciej pokonywał zakręty,bo w tych sekcjach toru traci najwięcej cennych ułamków sekund. W tym sporcie nawet 2-3 setne sekundy są na wagę złota i moim zadaniem,na tym wyjeździe,będzie wskazać Bartkowi, w których miejscach powinien doskonalić swój styl.” 

Dubaj jest jednym z siedmiu emiratów stanowiących Zjednoczone Emiraty Arabskie. Leżący na błękitnych wodach południowej zatoki, oferuje turystom słońce przez cały rok i pięciogwiazdkowy luksus z całym zapleczem atrakcji i fascynujących kontrastów kultury Arabskiej. Zaledwie sto lat temu było to spokojne miasto w otoczeniuglinianych chatek Beduinów,gdzie kwitł handel różnorodnym towarem. Ówczesny Dubaj byłnajbardziej znany ze sprzedaży pereł od lokalnych nurków.

Dziś odbywa się tu handel międzynarodowy i w niesamowitym tempie powstają kolejne drapacze chmur. Dubaj jest w posiadaniu wielu innowacyjnych perełek architektonicznych,zaczynając od najbardziej popularnego i najwyższego budynku na świecie,a kończąc na sztucznie stworzonych wyspach w kształcie palmy i kontynentów. To właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie wyspy Dżamiry (Palm Jumeirah) odbędzie się najbliższe Grand Prix wodnej formuły 1.

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.