MARSZAŁEK TRZYNASTY W KWALIFIKACJACH W SZARDŻY

Mimo sporych problemów technicznych, które dotknęły dzisiaj rano silnik bolidu Bartłomieja Marszałka, Polak uporał się na czas z naprawami. Wystartował w kwalifikacjach do jutrzejszego Grand Prix Szardży. Szybkie tempo pozwoliło na wywalczenie trzynastej pozycji startowej.

 W czwartkowy ranek Marszałek ukończył na treningach 24 okrążenia toru w Szardży. Mimo pogarszających się warunków pogodowym płynął pewnie i szybko. Najszybszy na treningu był aktualny Mistrz Świata Philippe Chiappe. Polak do Francuza tracił ledwie 2,19 sekundy. Później zaczęły się jednak kłopoty z silnikiem. 

- Na porannych treningach pojawiły się problemy z elektroniką w silniku – mówi Bartłomiej Marszałek, Uczeń z duetu Marszałek-Marszałek w Szkole Mistrzów LOTTO. - Natychmiast zabraliśmy się do pracy. Dosłownie na ostatnią chwilę przed kwalifikacjami zdążyłem pokonać usterki. Wykręciłem trzynasty czas kwalifikacji. Warunki pogodowe nie były najlepsze. Wiał silny wiatr. Jutro liczę na dobry wyścig. Pomimo odległej pozycji startowej postaram się przebić do przodu i wyrwać dla Polski kilka punktów Mistrzostw Świata F1 H2O – zapowiada zawodnik, któremu na finiszu dzisiejszych kwalifikacji trudno było ukryć zmęczenie. Zmęczenie, którego głównym powodem były niespodziewane, czasochłonne prace naprawcze przy motorze. 

Teraz nie pozostaje nic innego, jak odpocząć i zebrać siły do ostatniego w tym sezonie dnia wyścigowego w Mistrzostwach Świata F1 H2O. Jutro rano zaplanowano ostatni w tym roku, godzinny, wolny trening. Uroczysta parada bolidów motorowodnej Formuły 1 rozpocznie się o godz. 15:30 czasu lokalnego. Start do ostatniej eliminacji tegorocznych mistrzostw o 15:45. Wyścig potrwa niecałą godzinę, a śledzić go można na żywo za pośrednictwem strony www.f1h2o.com. Emocji nie zabraknie – choć znamy już Mistrza Świata (tytuł obronił Francuz Chiappe), aż ośmiu zawodników ma wciąż szanse na drugie miejsce w sezonie! 

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 38
2 Sami Selio 30
3 Erik Stark 27
4 Philippe Chiappe 27
5 Ahmed Al Hameli 21
6 Thani Al Qamzi 20
7 Duarte Benavente 14
8 Shaun Torrente 12
9 Jonas Andersson 12
10 Bartek Marszałek 11
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.