MARSZAŁEK ÓSMY W ABU ZABI

Ósme miejsce i trzy punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 H2O – oto dorobek Bartłomieja Marszałka po dzisiejszym Grand Prix Abu Zabi. Równo za tydzień, w Szardży, ostatni wyścig zamykający sezon motorowodnej Formuły 1.

- Jestem zadowolony! Trzy punkty i ósme miejsce, ale najważniejsze dla mnie jest to, że coraz lepiej czuję się w nowej łodzi – powiedział na mecie wyścigu Bartłomiej Marszałek, Uczeń z duetu Marszałek-Marszałek w Szkole Mistrzów LOTTO. - Startowałem ostatecznie z trzynastego miejsca, bowiem sędziowie, zgodnie z regulaminem, przesunęli na koniec stawki jednego z zawodników.
W czasie wyścigu udało się awansować o kilka pozycji. Nadrobiłem zaległości i jestem szczęśliwy,
że łódka jest cała. Już nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu – dodaje jedyny Polak w elitarnym gronie kierowców motorowodnej Formuły 1.
 
W Abu Zabi triumfował Włoch Alex Carella, ale to Philippe Chiappe, drugi na mecie, miał najwięcej powodów do radości. Zdobywając piętnaście punktów Francuz zapewnił sobie obronienie wywalczonego roku temu tytułu Mistrz Świata. Polak jest w tej chwili na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej
 
F1 H2O przenosi się teraz do Szardży. Tam, w środę (16 grudnia), zaplanowano badania techniczne i pierwsze wolne treningi. Następnego dnia treningi i kwalifikacje. Z kolei w piątek (18 grudnia), po porannych wolnych treningach, o 15:30 czasu lokalnego start do Grand Prix Szardży. Choć tytuł mistrzowski w sezonie 2015 jest już rozdany, emocji podczas ostatniej eliminacji na pewno nie będzie brakowało. Aż ośmiu zawodników ma wciąż matematyczne szanse na tytuł wicemistrzowski!  

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.