PO KOLEJNE PUNKTY DO PORTO

W weekend 1-2 sierpnia w Porto, podczas Grand Prix Portugalii, Bartłomiej Marszałek powalczy o kolejne punkty w F1 H2O. Zabiera ze sobą zestaw nowych śmigieł napędzających i nadzieje, że warunki pogodowe będą lepsze niż w Evian i wreszcie uda się porządnie przetestować nowy bolid.

 Śmigła są zaprojektowane specjalnie do nowej łodzi Polaka. - Jest ona krótsza i ma inne parametry, niż jej poprzedniczka – tłumaczy Bartłomiej Marszałek. - Wymagało to przygotowania nowego zestawu śmigieł, które wyprodukowano w USA. Mam nadzieję, że uda mi się je dobrze przetestować. Jadę do Porto po dalszą naukę, ale też walczyć o punkty – zaznacza.

Tym razem na miejscu, w Portugalii, Bartkowi towarzyszyć będzie ojciec, trener, mentor, a zarazem Mistrz z duetu Szkoła Mistrzów LOTTO, czyli Waldemar Marszałek. - Syn musi się uczyć i dalej poznać nową łódź. Oczywiście z każdym okrążeniem będzie nabierał wprawy. Moim zadaniem dla niego, na ten wyjazd, jest miejsce punktowane. Obecnie rozpoczynamy pracę nad silnikami, którymi Bartek będzie startował w sezonie 2016 i to nasz plan na walkę o regularne podium w GP F1 H2O. Wszystko musi przyjść w swoim czasie. Ten rok to dla Bartka bardzo wielkie zmiany i naturalne jest to, że musi się do nich dostosować – komentuje przed wyjazdem do Portugalii Waldemar Marszałek.

Pierwsze Grand Prix Portugalii F1 H2O odbyło się w 1999 r. w Portimao, na południu kraju, w prowincji Algarve. W tym miejscu zawody rozgrywano przez 13 lat z rzędu. Co ciekawe, w ponad połowie z tych wyścigów zwycięzcą okazywał się Włoch Guido Capellini. Ten sam, którego stocznia DAC Racing wyprodukowała nową łódź Marszałka.

Grand Prix F1 H2O wraca do Portugalii po czteroletniej przerwie. Tym razem tor powstanie po raz pierwszy w Port, na rzece Duero (port. Douro), przy jej ujściu do Oceanu Atlantyckiego. Na piątek (31 lipca) zaplanowano badania techniczne i wolne treningi. W sobotę (1 sierpnia) o 13:00 godzinna sesja treningowa. Po niej, od 16:30, kwalifikacje, które zdecydują o kolejności na starcie. W niedzielę (2 sierpnia) godzinne treningi zaplanowano na 13:30. O 17:00 parada łodzi F1. Wyścig rozpocznie się o 17:15 i potrwa maksymalnie 45 minut.

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.