PODIUM MARSZAŁKA W AUGUSTOWIE

Mimo sporych problemów technicznych prześladujących zespół, w którym startował Bartłomiej Marszałek, Polak wyprowadził swój team na trzecie miejsce w niedzielnej eliminacji Mistrzostw Świata Necko Endurance 2015.

Marszałek na swojej zmianie narzucił nieprawdopodobnie szybkie tempo. Awansował z piątej pozycji na trzecią. Płynął do końca zawodów i dowiózł do mety brązowy medal w Klasie 2 dla teamu Balt Yacht. - Najważniejsze dla mnie to trening i możliwość pływania katamaranami, co jest kluczowym elementem programu przygotowań do wyścigów F1 H2O. Ale też wielką frajdę sprawiają mi kontakty na żywo z polskimi kibicami. To dla mnie jedyna możliwość na zaprezentowanie się w kraju, i sprawia mi ona wielką radość. Wszystkim kibicom w Augustowie serdecznie dziękuję za doping! – powiedział na mecie wyścigu Bartłomiej Marszałek.
- Bartek stoczył w Augustowie nierówny pojedynek z kapryśną pogodą i przygotowaniem technicznym łodzi – komentuje Waldemar Marszałek, trener Bartłomieja oraz Mistrz w duecie Marszałek-Marszałek, w Szkole Mistrzów LOTTO. – Jak na takie problemy techniczne z łódką i silnikiem, postawę Bartka oceniam bardzo wysoko. Teraz czas na przygotowania do Portugalii – dodaje.
Istotnie, Polak oklaskiwany przez licznie zebranych nad Jeziorem Necko kibiców, myślami jest już w Porto. Tam, w weekend 1-2 sierpnia, odbędą się kolejne eliminacje Mistrzostw Świata w królewskiej klasie F1 H2O. – Czas na ostatnie przygotowania silnika i ruszamy na południe Europy walczyć o punkty – zapowiada zawodnik.
– Bartek jedzie po dalszą naukę nowego bolidu – dodaje Waldemar Marszałek. – Widać, że przygotowania idą w dobrym kierunku i Bartek coraz lepiej czuje się w swojej łodzi. Ale teraz musi jak najwięcej startować nią – podkreśla. 

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Philippe Chiappe 20
2 Sami Selio 15
3 Duarte Benavente 12
4 Alex Carella 9
5 Bartek Marszałek 7
6 Cédric Deguisne 5
7 Grant Trask 4
8 Erik Stark 3
9 Peter Morin 2
10 Shaun Torrente 0
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.