PRZERWANE MISTRZOSTWA W AUGUSTOWIE

W sobotni ranek tylko Alex Carella, trzykrotny Mistrz Świata w królewskiej klasie F1 H2O, był szybszy od Bartłomieja Marszałka podczas swojej pierwszej zmiany w Mistrzostwach Świata Necko Endurance.

Niestety, karty w Augustowie rozdawała głównie kapryśna pogoda. Przy silnym wietrze i wysokiej fali sędziowie postanowili przerwać zawody po pięciu godzinach.

 - W jedenastoletniej historii augustowskich zawodów Endurance nigdy nie było tak złych warunków pogodowych – komentuje Bartłomiej Marszałek. – Dla mnie pozostaje to jednak świetny trening przed kolejnymi eliminacjami F1 H2O. Zwłaszcza z pierwszej swojej 1,5-godzinnej zmiany jestem bardzo zadowolony. Trzymałem wysokie tempo wyścigowe i o to chodziło – podkreśla.

- Decyzję sędziów oceniam bardzo dobrze. Te zawody trzeba było przerwać i nie ryzykować bezpieczeństwem zawodników – ocenia Waldemar Marszałek, Mistrz w duecie Marszałek-Marszałek Szkoły Mistrzów LOTTO. – Najważniejsze dla mnie, że Bartek płynął pewnie i zebrał kolejne doświadczenia. Miejmy nadzieję, że jutro pogoda będzie łaskawsza – dodaje.

Początkowo wszystko szło po myśli zespołu Balt Yacht, którego barwy reprezentuje Marszałek. Niestety, zmiennicy Polaka nie mieli już tyle szczęścia. Zaczęły się problemy techniczne i ostatecznie team, w którym występuje Polaka, spadł na piąte miejsce. Przez pięć godzin udało się pokonać łącznie 141 okrążeń toru na Jeziorze Necko. Zwycięzcy, francuski zespół Navikart Racing, ukończyli 188 okrążeń.

Kolejne sobotnie atrakcje zaplanowane są nad rzeką Nettą. Bartłomiej Marszałek (za kierownicą swej łodzi) będzie się ścigał z Krzysztofem Hołowczycem (w jego samochodzie rajdowym). Polak spróbuje też pobić rekord szybkości na rzece. – Mam nadzieję, że wieczór nad Nettą usatysfakcjonuje licznie zebranych kibiców. Zwłaszcza, że wreszcie przestało padać i nieśmiało przebija się nawet słońce – mówi Marszałek.

W niedzielę na 9:00 zaplanowano godzinny trening przed drugim dniem zawodów. Po nim, o 11:00, rozpocznie są wyścig finałowy Mistrzostw Świata Necko Endurance.  

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 38
2 Sami Selio 30
3 Erik Stark 27
4 Philippe Chiappe 27
5 Ahmed Al Hameli 21
6 Thani Al Qamzi 20
7 Duarte Benavente 14
8 Shaun Torrente 12
9 Jonas Andersson 12
10 Bartek Marszałek 11
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.