JEDYNY START MARSZAŁKA W POLSCE

Już 11 i 12 lipca, w Augustowie, Bartłomiej Marszałek powalczy z najlepszymi motorowodniakami świata. Jedyna okazja do zobaczenia w kraju pierwszego Polaka w F1 H2O obfitować będzie w liczne atrakcje, na czele z wyścigiem łodzi z samochodami rajdowymi czy biciem rekordu prędkości na wodzie.

 Sezon sportowy najlepszego aktualnie polskiego motorowodniaka rozkręcił się na dobre. Ledwie kilka dni temu Marszałek zaliczył bardzo udany start w eliminacji Mistrzostw Świata F1 H2O w Evian, we Francji, skąd wrócił z czterema punktami. Nie ma jednak czasu na odpoczynek. Natychmiast zaczął przygotowania do XI Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance w Augustowie.

- Bardzo się cieszę na występ w Augustowie, nie tylko z powodu wspaniałej atmosfery, która zawsze tam panuje. To jedyna okazja dla mnie do startu w Polsce oraz spotkania z kibicami w kraju na żywo – nie kryje radości Bartłomiej Marszałek. –Lista startowa Endurance wygląda w tym roku wyjątkowo imponująco – dodaje Polak.

Istotnie, wśród zgłoszonych do startu na Jeziorze Necko zawodników jest m.in. Francuz Philippe Chiappe, aktualny Mistrz Świata F1 H2O. Ten 52-letni zawodnik ma potężne doświadczenie sportowe, zebrane podczas kilkunastu lat startów. Uczestniczył w niemal stu eliminacjach w królewskiej klasie F1 H2O. Był także dwukrotnie Mistrzem Świata Endurance (2003 i 2011).

Kolejnym z utytułowanych rywali Marszałka w Augustowie będzie Włoch Alex Carella, aktualny Wicemistrz Świata F1 H2O. Wcześniej, trzy lata z rzędu, stawał on na najwyższym podium F1 H2O (2011, 2012, 2013).

- Gwiazdy z listy startowej zapewniają, że poziom zawodów w Augustowie usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających kibiców – zapewnia Marszałek.– Na samych dwóch (sobota i niedziela) eliminacjach Mistrzostw Świata nie kończą się jednak atrakcje. Wyzwałem na pojedynek Krzysztofa Hołowczyca i ten zapowiedział, że stawi się ze swoją rajdówką na starcie niecodziennego wyścigu: superłódź kontra supersamochód – dodaje.

Bartłomiej Marszałek ścigać się będzie także z Martinem Kaczmarskim w jego rajdówce, a nawet postara się ustanowić rekord prędkości na wodzie. Kibice będą mieli okazję do zobaczenia na żywo zawodników biorących udział w Szkole Mistrzów LOTTO i ich pojazdy, m.in. samochody rajdowe znane z trasy Dakaru.

- Zapewniam, że żaden kibic nie będzie rozczarowany. A tym, którzy będą mieli szczęści w konkursach, zagwarantuję gigantyczną dawkę emocji podczas przejażdżki po trasie zawodów, wspólnie ze mną, dwuosobową łodzią klasy F1! – zapowiada Bartłomiej Marszałek.

Tuż po zawodach w Augustowie Polak zacznie przygotowania do kolejnej eliminacji Mistrzostw Świata F1 H2O – w Porto, 2 sierpnia.

PLAN IMPREZY W AUGUSTOWIE:

Piątek (10 lipca)

14:00 – Start oficjalnego treningu przed Mistrzostwami Świata

18:00 – Parada łodzi zawodników oraz pojazdów sportowców Szkoły Mistrzów LOTTO po ulicach Augustowa

 

Sobota (11 lipca)

9:00 – Start Mistrzostw Świata oraz otwarcie Strefy Kibica Szkoły Mistrzów LOTTO

9:00 – 19:00 – spotkania ze sportowcami Szkoły Mistrzów LOTTO, konkursy dla kibiców i inne atrakcje

19:00 – wyścigi Kaczmarski vs. Marszałek i Hołowczyc vs. Marszałek oraz próba ustanowienia rekordu prędkości na wodzie przez Bartka Marszałka

21:00 – kino plenerowe

 

Niedziela (12 lipca)

9:00 – wyścig finałowy Mistrzostw Świata

9:00 – 17:00 – atrakcje w Strefie Kibica Szkoły Mistrzów LOTTO

17:00 – oficjalne zakończenie imprezy

BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Alex Carella 58
2 Erik Stark 42
3 Philippe Chiappe 39
4 Ahmed Al Hameli 30
5 Sami Selio 30
6 Thani Al Qamzi 25
7 Shaun Torrente 19
8 Duarte Benavente 14
9 Bartek Marszałek 14
10 Jonas Andersson 12
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.