PIERWSZE PUNKTY MARSZAŁKA W SEZONIE

W swoim debiucie na nowej łodzi, w Grand Prix Francji w Evian, Bartłomiej Marszałek wywalczył pierwsze punkty do klasyfikacji Mistrzostw Świata. Ukończył wyścig na ósmej pozycji, mimo iż startował z czternastego miejsca. Polak płynął pewnie i bardzo szybko.

 - Są punkty i łódź jest cała! To najważniejsze! – cieszył się na mecie Marszałek. – Kilku konkurentów zaryzykowało za bardzo, i nie wyszli na tym najlepiej. Mnie udało się zrealizować zaplanowaną strategię, ukończyć trudny wyścig i zebrać sporo doświadczenia – dodaje.

Marszałek zdołał się przesunąć aż o sześć pozycji. Płynął bardzo spokojnie, ale niezwykle skutecznie. Uniknął błędów, mimo iż w drugiej części wyścigu na Jezioro Genewskie powróciły znane z sobotnich kwalifikacji niebezpieczne długie fale. Skuteczną walkę Polaka przerwała żółta flaga sędziów, po wypadku dwóch innych zawodników. Ostatnie okrążenia szpaler bolidów przepłynął w zwartym szyku, bez możliwości wyprzedzania się. Sędziowie nie zdecydowali się na wznowienie walki aż do końca zawodów.

- Teraz czas na przeanalizowanie startu w Evian. Ale myślami jesteśmy już powoli w Porto – mówi Marszałek. Tam, już 2 sierpnia, zaplanowano kolejną eliminację Mistrzostw Świata F1 H2O.  


BARTEK MARSZAŁEK - PIERWSZY POLAK W F1 H2O
DZIĘKI SWOJEJ PASJI, RODZINNYM TRADYCJOM ORAZ KONSEKWENTNEJ PRACY

Dowiedz się więcej o F1H2O

Zasady

Zapoznaj się bliżej z zasadami wyścigów F1H2O.

Co to jest F1 H2O

F1 H2O to najbardziej spektakularny sport wyścigowy na wodzie.

Magiczne F1H2O

Kierowcy F1 H2O to grupa osiemnastu osób z dwunastu krajów.

Bezpieczeństwo

Współczesne łodzie F1 H2O są dosłownie naszpikowane technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo.

Klasyfikacja zawodników

1 Philippe Chiappe 20
2 Sami Selio 15
3 Duarte Benavente 12
4 Alex Carella 9
5 Bartek Marszałek 7
6 Cédric Deguisne 5
7 Grant Trask 4
8 Erik Stark 3
9 Peter Morin 2
10 Shaun Torrente 0
zobacz całą klasyfikację
zobacz wszystkie
Strona korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich użycie. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.